• język migowy
Strona główna/Urząd/Aktualności/Puchar 6 torów - podsumowanie

Puchar 6 torów - podsumowanie

Aktualności 15 Czerwca 2010

W niedzielę 13 czerwca 2010 roku odbyła się w Czerwionce-Leszczynach kolejna runda Pucharu 6 Torów w motocrossie.

Pomimo mocnych opadów deszczu w noc poprzedzającą zawody udało się przeprowadzić zawody zgodnie z planem.

W zawodach wystartowało 121zawodników w 10 klasach. Organizatorem zawodów był Motocross Klub Czerwionka. Zawodnicy ścigali się w dwóch wyścigach, każdy z nich trwał 15 minut plus dwa okrążenia.

Z zawodników reprezentujących Motocross Klub Czerwionka najwyższe miejsca zajęli:
w klasie MX1 Licencja miejsce 3 zajął - Marek Jaskulski,
w klasie MX1 miejsce 1 zajął – Adam Mazur
w klasie MX2 miejsce 1 zajął - Krzysztof Krutyło
w klasie Weteran miejsce 1 zajął – Janusz Śpiewok, miejsce 2 zajął Bogusław Zieleźny, miejsce 3 zajął Jacek Rybka
w klasie Mini miejsce 2 zajął – Wojciech Witek

Jak zwykle w Czerwionce dopisali wierni kibice. Zawody obserwowało około 1500 kibiców.

Zawody odbywały się pod patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, Starosty Powiatu Rybnickiego. Honorowy Patronat objął Senator RP prof. dr hab. inż. Antoni Motyczka.

Wsparcia finansowego, rzeczowego i organizacyjnego udzieliło Klubowi wielu sponsorów, których nazwy były wielokrotnie przypominane przez Spikerów zawodów.

Kolejne zawody z cyklu Pucharu 6 Torów rozegrane zostaną na czerwieńskim torze w dniu 12-09-2010r.