• język migowy
Strona główna/Urząd/Aktualności/Siatkarskie zmagania samorządowców Subregionu Zachodniego

Siatkarskie zmagania samorządowców Subregionu Zachodniego

Aktualności 17 Listopada 2021

W sobotę 13 listopada w Szkole Podstawowej z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego nr 10 im. Św. Jadwigi Królowej Polski w Rybniku rozegrano Turniej Siatkówki Samorządowców Subregionu Zachodniego.

Turniej wygrała drużyna reprezentująca Powiat Raciborski, która po zaciętej walce pokonała w finale drużynę reprezentującą Miasto Racibórz. Miejsca 3 i 4 zajęły drużyny z Miasta Żory i z Miasta Wodzisław Śląski, miejsce 5 zajęła drużyna z Miasta Rybnik, a miejsca 6 i 7 drużyny z Powiatu Rybnickiego i Powiatu Wodzisławskiego. Najlepszym siatkarzem - samorządowcem wybrano Grzegorza Kawalca z Raciborza.

Amatorski turniej siatkówki został zainicjowany przez Marcina Stempniaka, radnego Czerwionki-Leszczyn, natomiast do współpracy i organizacji włączyli się pracownicy samorządu rybnickiego oraz biura związku Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego.

Drużyna powiatu rybnickiego składała się z radnego powiatowego, radnego gminy Gaszowice, dwóch pracowników starostwa powiatowego w Rybniku oraz czterech przedstawicieli Czerwionki-Leszczyn: radnych Michała Tomana i Marcina Stempniaka oraz Dyrektora Zarządu Dróg i Służb Komunalnych Piotra Łuca i pracownika ZDiSK-u Krzysztofa Kopki.

W siatkarskich zmaganiach wzięły udział drużyny reprezentujące samorządowców z siedmiu powiatów i miast, tj. Miasta Rybnika, Miasta Racibórz, Miasta Wodzisław Śląski, Miasta Żory oraz powiatów raciborskiego, rybnickiego i wodzisławskiego. Kilkudziesięciu reprezentantów miast i powiatów, w tym wiceprezydenci, radni, pracownicy urzędów i jednostek miejskich/powiatowych w godzinach od 9.00 do 15.00 rywalizowali w duchu fair play o zwycięstwo w turnieju i puchary ufundowane przez Subregion Zachodni oraz pamiątkowe nagrody przekazane przez Miasto Rybnik dla finalistów turnieju.

Puchary i upominki wraz z pomysłodawcą przedsięwzięcia Marcinem Stempniakiem w imieniu współorganizatorów wręczała również wielokrotna mistrzyni Polski, medalistka mistrzostw świata i Europy oraz olimpijka w siatkówce plażowej, mieszkanka Raciborza - Monika Brzostek.

Organizatorzy, dziękując wszystkim uczestnikom oraz gratulując zwycięskim drużynom, zaprosili już na drugą edycję turnieju, którą zaplanowano na przyszły rok.