• język migowy
Strona główna/Urząd/Aktualności/Sukcesy zawodników MUKS Wilhelm Szewczyk

Sukcesy zawodników MUKS Wilhelm Szewczyk

Aktualności 29 Grudnia 2020

Na początku grudnia w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale zostały rozegrane V Halowe Mistrzostwa Czwartków Lekkoatletycznych. Wzięli w nich udział zawodnicy MUKS Wilhelm Szewczyk.

Na zdjęciu: zawodnicy MUKS WIhelm Szewczyk

Dwa tytuły mistrzowskie zdobyła Lena Zawadzka startująca w konkursie skoku w dal oraz w biegu na dystansie 60 m, pokonując ten dystans m w czasie 8,19 sek i ustanawiając nieoficjalny halowy rekord tych zawodów. VI miejsce przypadło z kolei Karolowi Jaroszkowi w finale biegu na 60 m. Wynik Karola 9,09 sek jest jego nowym rekordem życiowym w hali.

„Kończymy sezon 2020 w czasie którego nasi zawodnicy zdobyli w zawodach mistrzowskich 23 medale złote, 7 srebrnych i 8 brązowych, startując w Mistrzostwach Śląska, makroregionu, Mistrzostwach Polski oraz zawodach międzynarodowych - podsumowuje Prezes MUKS „Wilhelm Szewczyk” Mirosław Szopniewski. - Uzyskane wyniki plasują naszych zawodników na czołowych miejscach w statystykach PZLA. Rewelacyjne spisują się także nasi najmłodsi sportowcy, którzy już niedługim czasie skuteczne włączą się do rywalizacji w kategorii dzieci młodszych” - dodaje.

Na zdjęciu: Zwodnicy MUKS Wilhelm Szewczyk na podium