• język migowy
Strona główna/Urząd/Aktualności/Sukcesy zawodników MUKS Wilhelm Szewczyk

Sukcesy zawodników MUKS Wilhelm Szewczyk

Aktualności 11 Lutego 2020

W ostatnich tygodniach zawodnicy MUKS Wilhelm Szewczyk z sukcesem wzięli udział w zawodach w Ostrawie.

8 stycznia zawodnicy MUKS Wilhelm Szewczyk wzięli udział w zawodach Kids Athletics Poruba 2020. „Rewelacyjny początek startów w hali - zwycięstwo w biegu na dystansie 60m wywalczyła Lena Zawadzka z czasem 8,54 sek., a Dominik Majewski zwyciężył w biegu na dystansie 60m, ustanawiając jednocześnie swój nowy rekord życiowy 7,87 sek. Lena Zawadzka zwyciężyła dodatkowo w skoku w dal, a Klaudia Chrostek na dystansie 60m - mówi Prezes MUKS „Wilhelm Szewczyk” Mirosław Szopniewski. - Do pozostałych sukcesów należy zaliczyć 7 miejsce Kingi Szendzielorz w finale biegu 60m przez płotki oraz rekordy życiowe Karola Jaroszka, Julii Szombary, Patrycji Spilok, Oli Splok, Oli Jaroszek, Igora Kalusa oraz Rafała Szopniewskiego w biegu na 60m. Sporymi osiągnięciami są także pierwszy start po kontuzji Karoliny Masłowskiej i dobre starty Wiktorii Bralich i Miłosza Szombary” - dodaje M. Szopniewski.

Miesiąc później, 9 lutego lekkoatleci MUKS Wilhelm Szewczyk zdobyli z kolei Cztery złote i trzy brązowe medale podczas Mistrzostw Śląska Młodzików, Dzieci Starszych i Młodszych.