• język migowy
Strona główna/Urząd/Aktualności/VII Otwarte Mistrzostwa Czerwionki-Leszczyn w szachach

VII Otwarte Mistrzostwa Czerwionki-Leszczyn w szachach

Aktualności 13 Października 2014

5 października w Domu Kultury w Leszczynach odbyły się VII Otwarte Mistrzostwa Czerwionki-Leszczyn w szachach. W wydarzeniu uczestniczyło 68 zawodników - 29 w kategorii do lat ośmiu i 39 w kategorii open.

W grupie Open zwyciężył Nazar USTIANOVICH (Ukraina) drugie miejsce zajął Przemysław MATUSZCZYK (MKSz Rybnik) na najniższym podium uplasował się Mikołaj POLCZYK (UKS Ognisko Rydułtowy). W pierwszej dziesiątce znalazło się trzech zawodników KS Skoczek Czerwionka-Leszczyny.

W grupie do lat 8 zwycięzcą został Marcin Walczak, drugie miejsce zajął Dawid Wierzbicki, trzecie Adam Cituk, tuż za podium uplasowała się zawodniczka KS Skoczek Czerwionka-Leszczyny Paulina Duda.

Łącznie w pierwszej dziesiątce znalazło się aż pięciu zawodników Skoczka.

Zawodnikom gratulował Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski.