• język migowy
Strona główna/Urząd/Aktualności/Zapraszamy na lodowisko!

Zapraszamy na lodowisko!

Aktualności 16 Stycznia 2025

Wczoraj otwarto plenerowe lodowisko w parku przy leszczyńskim zameczku.

lodowisko

W tygodniu od godz. 15.00 do 20.00, a w weekedy od 10.00 do 20.00 można skorzystać z lodowej tafli i cieszyć się aktywnością na powietrzu. Wstęp na lodowisko jest wolny, na miejscu za darmo można wypożyczyć także łyżwy. A na najmłodszych czekają specjalne chodziki - "pingwinki" ułatwiające naukę jazdy. Lodowisko ma wymiary 20 x 40 m.

 

„Widać, że nasi mieszkańcy czekali na uruchomienie lodowiska. Już pierwsze minuty po otwarciu pokazują, że ten obiekt jest sporą atrakcją, szczególnie dla dzieci i młodzieży. Oby pogoda umożliwiła nam utrzymanie lodowiska przez dłuższy czas. Wszystkim życzę udanej i bezpiecznej zabawy” - powiedział Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski podczas otwarcia obiektu.

W dniu otwarcia lodowiska MOSiR przygotował także darmowe odblaski dla dzieci.

„Zapewniając dzieciom odblaski, dbamy o ich bezpieczeństwo i pomagamy im zrozumieć, jak ważne jest bycie widocznym na drodze. Używanie odblasków uczy dzieci odpowiedzialności, to niezwykle istotne, by najmłodsi zachowali ostrożność zarówno korzystając z lodowiska, ale także w drodze na sam obiekt” - podkreślała Aleksandra Chudzik, Pełnomocnik ds. społecznych.

 

Przypominamy także, że na lodowisku warto nosić kask, który chroni głowę przed urazami podczas upadków.

Nie korzystajmy z telefonów komórkowych podczas jazdy na łyżwach!

zdjęcia z otwarcia lodowiska

do góry